ACS880-01-169A-3 75kw 90kw ABB Frequency converter Plc Programming Controller Module
Boxun (Hong Kong) Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : ABB
Model Number : ACS880-01-169A-3
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 3-7 days
Packaging Details : Original packaging
Brand : ABB
Product type : Frequency converter
Application scenarios : Industrial Automation
Condition : 100% New Original
Warranty : 1 Year
Service : One-stop service
Lead time : 3-5 Days
Shipping By : DHL\UPS\Fedex\EMS\TNT\Aramex
Contact Now
1. Main Specifications
Number of Phases 3-phase
Output Current, Normal Use (In) 169 A
Frequency (f) 47.5 ... 63 Hz
Input Voltage (Uin) 380 … 415 V
Package Level 1 Depth Length/Height/Width
970 MM 600 MM 380 MM